اولين سايت مرجع کارتون و کاريکاتور در ايران

 


  1395 / 2 / 5 بزرگترین مخفی کاری، اثر هاوارد مک ویلیام


هاوارد مک ویلیام Howard McWilliam کارتونیست مجله هفتگی The Week است، در شماره آینده این نشریه که در۲۹ آپریل ۲۰۱۶ (جمعه ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵) منتشر می شود ، این طراح نگاهی دارد به ماجرای سرپوش گذاشتن بر ماجرای ۱۱ سپتامبر. تیتر اصلی این طرح " بزرگترین مخفی کاری" عنوان شده و در زیر تیتر نوشته شده است: " آیا بوش و سعودی ها با همدستی پادشاهانه شان، یازده سپتامبر را مخفی کردند؟
نکته جالب در این ماجرا این است که ۱۵ نفر از ۱۹ عامل این حملات از اتباع عربستان سعودی بوده‌اند.اما جالبتر از آن حکم دادگاهی در آمریکا است که جُرج دانیلز قاضی دادگاه نیویورک، ایران را به پرداخت جریمه ۱۰.۷ میلیارد دلاری محکوم کرده که با احتساب سود دوره‌‌ی ماقبل صدور حکم که سالانه ۹ درصد است بیش از ۲۱ میلیارد دلار می‌شود.

قاضی پرونده هاولیش در گزارش خود می‌گوید: مدعیان [و شاکیان پرونده] ادله‌ای محکمه‌پسند ارائه کرده‌اند مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی ایران، از سازمان القاعده برای کارهای تروریستی حمایت مالی کرده است!!( همان گروهی که در حال حاضر سردار سلیمانی با آن درگیر است.)؛ اقداماتی تروریستی از جمله کشتار غیرقضایی، [از جمله کشتار] قربانیان حملات ۱۱ سبتامبر سال ۲۰۰۱. همچنین جمهوری اسلامی ایران حمایت همه‌جانبه‌ای از سازمان القاعده کرده از جمله برنامه‌ریزی، حمایت مالی، تسهیل سفر ربایندگان و آموزش [آنان] و ارائه خدمات لجستیک شامل ارائه خدمات مثل پول، محل سکونت، آموزش، مشورت کارشناسی یا کمک و فراهم کردن مکان اختفا و در اختیار قرار دادن وسیله نقلیه.

این در حالی است که عربستان سعودی اعلام کرده است در صورت باز شدن هرنوع پرونده قضایی در آمریکا بر علیه کشور یا اتباعش ، تمامی سرمایه هایش را از بانک های آمریکا بیرون می کشد.


هاوارد مک ویلیام Howard McWilliam کارتونیست مجله هفتگی The Week است، در شماره آینده این نشریه که در۲۹ آپریل ۲۰۱۶ (جمعه ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ ...

Currently unrated


مطالب مرتبطخانه

© 2005-2017 irancartoon.ir All rights reserved.

irancartoon.com
Powered & Hosted by: Gardoon Web Solutions
Gardoon Web Solutions