اولين سايت مرجع کارتون و کاريکاتور در ايران

 


  1394 / 8 / 16 کتاب مصور «گوزن و گوسفند در سرزمین عجایب» به چاپ دوم رسید


«گوزن و گوسفند در سرزمین عجایب» اثر «داریوش رمضانی» از مجموعه کتاب‌های طنز «جهان تازه‌دم» به چاپ دوم رسید.

رمضانی در سال ۱۳۷۸ اولین طرح‌های مجموعه کاریکاتورهای گوزن را طراحی کرد. صد طرح یک صفحه‌ای که شخصیت گوزن در هرکدام‌شان، یک موقعیت طنز خلق کرده بود. در خرداد ۱۳۸۱، یک صفحه با عنوان «گوزن هم گوزن‌های قدیم» در مجله‌ی طنز و کاریکاتور به این مجموعه اختصاص داده شد و در سال ۱۳۸۵ این صد طرح در قالب کتابچه‌ای با عنوان «گوزن هم گوزن‌های قدیم» در نشر فرهنگ ایلیا منتشر شد.

پس از انتشار دو قسمت از ماجراهای گوزن در قالب داستان مصور به گیلکی و استقبال از آن، داریوش رمضانی به فکر تهیه‌ی اولین سری از مجموعه‌داستان مصور طنز «ماجراهای گوزن و گوسفند» به زبان فارسی افتاد.

گوزن و گوسفند دو دوست هستند که در تهران و اطراف میدان ولیعصر زندگی و در یک رستوران در حوالی پارک ملت کار می‌کنند. یک شب، هنگام برگشت از رستوران به خانه در اتوبوس BRT ایستگاه نیایش اتفاق عجیبی می‌افتد. پسر دست‌فروشی به آن‌ها یک دانه لوبیا می‌دهد و می‌گوید آن را بکارند. آنها لوبیا را می‌گیرند و از اتوبوس بیرون می‌اندازند و ماجراهای عجیب غریبی برایشان اتفاق می‌افتد.

داریوش رمضانی که متولد ۱۳۵۵ در رشت و دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی مهندسی عمران است، فعالیت جدی خود را در زمینه‌ی کاریکاتور از سال ۱۳۶۹ با ارسال کارهایش به مجلات و مسابقات بین‌المللی کاریکاتور آغاز کرد. او سابقه‌ی همکاری با مجلات «طنز و کاریکاتور»، مجله‌ی «دوست کودک»، «ایران جمعه»، «بچه‌ها گل‌آقا» را دارد و جوایزی هم از مسابقات بین‌المللی کاریکاتور کسب کرده است. از مهم‌ترین این جوایز، می‌توان به جایزه‌ی بزرگ مسابقه‌ی کاریکاتور ایتالیا، جایزه‌ی اول مسابقات کاریکاتور ترکیه و هند اشاره کرد. پیش از این چند کتاب مصور طنز نیز از او منتشر شده و در حال حاضر مشغول کار روی مجموعه‌داستان‌های مصور «ماجراهای گوزن» است.

داریوش رمضانی درباره‌ی اثر خود می‌گوید: «این کتاب به نوعی ادای دین به شهر تهران و پنج سال کار و زندگی در این شهر بزرگ است.»

وی در ادامه می‌گوید: «کتاب‌های داستانی مصور در دنیا، مخاطب‌های زیادی دارد و بخش عظیمی از بازار کتاب دنیا به این نوع کتب اختصاص دارد. اما متاسفانه در ایران تولید این کتاب‌ها بسیار کم و نزدیک به صفر است. امیدوارم با شروع کار مجموعه‌ی کتاب‌های طنز نشرچشمه (جهان تازه دم) تولید کتاب‌های مصور طنز نیز بتواند جایگاه خودش را در ایران پیدا کند.»

چاپ دوم کتاب مصور «گوزن و گوسفند در سرزمین عجایب» با قیمت ۶۰۰۰ تومان منتشر شده است.

برای خرید اینترنتی و کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.


«گوزن و گوسفند در سرزمین عجایب» اثر «داریوش رمضانی» از مجموعه کتاب‌های طنز «جهان تازه‌دم» به چاپ دوم رسید.

رمضانی در سال ۱۳۷۸ ...

Currently unrated
خانه

© 2005-2017 irancartoon.ir All rights reserved.

irancartoon.com
Powered & Hosted by: Gardoon Web Solutions
Gardoon Web Solutions