اولين سايت مرجع کارتون و کاريکاتور در ايران

 


  1394 / 7 / 28 ظرفیت‌های جهان اسلام در موضوع کاریکاتور منا و داعش


مدیر خانه کاریکاتور ایران و عضو هیئت مدیره انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس با بیان اینکه باید از ظرفیت کشورهایی که در حادثه منا قربانی بوده‌اند استفاده کرد، بیان داشت: در حال حاضر توسط هنرمندان این کشورها و دیگر کشورها تماس‌هایی گرفته می‌شود و در این خصوص اقداماتی انجام شده است.

وی در گفتگو با حلقه وصل در خصوص فاجعه منا و نقش جبهه فرهنگی انقلاب، اظهار داشت: بعد از این اتفاق تلخ، نمایشگاهی با کمک دوستان جبهه فرهنگی در دو بخش پوستر و کاریکاتور تحت عنوان «تبت یدا آل سعود» طراحی شد که در حال حاضر در فضای مجازی قرار دارد.

وی در تشریح اهدف برگزاری این نمایشگاه گفت: قصد داشتیم در دو حوزه پوستر و کارتون و کاریکاتور کارهای جدی درباره عربستان و فاجعه منا صورت بگیرد. برگزارکننده این اتفاق مجتمع فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی اصفهان، خانه طراحان انقلاب اسلامی، سازمان اوج، سایت هنر مقاومت، ایران کارتون و تلخندک بوده‌اند.

وی به جمله امام خمینی(ره) اشاره کرد و بیان داشت: امام درباره عربستان می‌فرمایند «وهابیت پست از خدا بی‌خبر همیشه خنجری بوده است که از پشت به مسلمانان می‌خورده است». امروز هم شاهد جنایات عربستان در یمن و حمایت‌های آنها از داعش هستیم.

طباطبایی به جشنواره کاریکاتور داعش اشاره کرد و گفت: وقتی این جشنواره برگزار می‌شد، بسیاری از کاریکاتوریست‌های آزاد اندیش و برتر به حمایت عربستان و آل سعود از داعش اشاره داشتند و این موضوع بی گمان برای همه روشن شده است .

وی به دیگر فعالیت‌ها پس از حادثه منا اشاره کرد و اظهار داشت: بیشتر افراد به صورت خودجوش کار می‌کنند و در زمینه پوستر و کاریکاتور فعالیت‌ها و آثار خوبی را شاهد بوده‌ایم.

طباطبایی با تاکید بر اینکه باید این شور و فضا را برای سال دیگر نیز حفظ کنیم، گفت: نکته مهم این است که باید در سال‌های آینده نیز به مناسبت سالگرد این فاجعه، نسبت به برگزاری جشنواره‌ها و یابودهای هنری مرتبط با ابعادی گسترده‌تر اقدام کنیم. البته این موضوع خیلی با واکنش روبرو شده است و حتی کسانی که نسبت به این وقایع بی‌تفاوت بودند هم در این خصوص موضع گرفتند.

دوی در پایان گفت: در حقیقت به علت فعالیت‌های گسترده‌ای که ایران انجام داده است، کشورمان محور بسیاری از فعالیت های ارزشی شده و دیگر کشورها انتظار دارند که در خصوص این وقایع کاری صورت بگیرد و آنها دائما تماس می‌گیرند که ما منتظر هستیم که کاری در این زمینه انجام داده شود. در آینده نزدیک نمایشگاهی از آثار هنرمندان مطرح را در زمینه انتفاضه سوم شاهد خواهیم بود.


مدیر خانه کاریکاتور ایران و عضو هیئت مدیره انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس با بیان اینکه باید از ظرفیت کشورهایی که در حادثه ...
Current rating: 1








خانه

© 2005-2017 irancartoon.ir All rights reserved.

irancartoon.com
Powered & Hosted by: Gardoon Web Solutions
Gardoon Web Solutions