اولين سايت مرجع کارتون و کاريکاتور در ايران

 


  1394 / 10 / 28 انیمیشن‌های طنز اقتصادی در راهند


ایران کارتون:

مجموعه انیمیشن «حساب - کتاب» با هدف آشنایی مردم با مفاهیم و موضوعات اقتصادی به کارگردانی بابک و بهنود نکویی ساخته می‌شود.

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، مجموعه انیمیشنی «حساب - کتاب» مفاهیمی همچون رکود، تورم، نقدینگی، سرمایه، بیمه، وام و پس‌انداز را به زبان ساده و طنزآمیز شرح می‌دهد.

این مجموعه به تهیه‌کنندگی بانکتاک www.banktalk.ir و بر اساس اطلاعات و آمار رسمی تولید می‌شود و ارائه اطلاعات مفید و کاربردی جهت افزایش دانش عمومی مخاطبان از مهمترین اهداف آن است.

بابک نکویی درباره ویژگی‌های این انیمیشن توضیح داد: طرح و تعریف موضوعات علمی از جمله مفاهیم اقتصادی زمانی می‌تواند برای عموم مخاطبان جذاب باشد که به زبان ساده تشریح شود. به همین جهت از طنز بهره‌ گرفته‌ایم که امکان ساده‌ کردن موضوعات را فراهم می‌کند، بر جذابیت و گیرایی آن می‌افزاید و البته لحن بسیار انتقادی این مجموعه را تلطیف می‌کند.

به گفته بهنود نکویی، در مواردی ادبیات استفاده‌شده در این مجموعه به سمت ادبیات عامیانه و کوچه بازاری سوق پیدا می‌کند تا برای همه مردم ملموس و قابل درک باشد.

مجموعه «حساب - کتاب» در هر قسمت ماجراهای یک گزارشگر و کارشناس اقتصادی را روایت می‌کند که می‌کوشد، نگاه مردم به مفاهیم اقتصادی را اصلاح کند.

نگارش فیلمنامه این مجموعه نیز برعهده بابک و بهنود نکویی بوده و تاکنون چند قسمت از آن درباره تورم، ثبات نرخ ارز، کنترل نقدینگی و آشنایی با وظایف بانک مرکزی تولید شده است.

تولیدکنندگان انیمیشن «حساب - کتاب» به منظور دسترسی ساده‌تر، امکان انتشار گسترده‌تر برای مخاطبان بیشتر، این مجموعه را در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام یا سایت‌هایی چون آپارات، یوتیوب و ویمو (Vimo) منتشر خواهند کرد.

حسام جواهری به عنوان انیماتور در تولید مجموعه «حساب - کتاب» حضور داشته و مهناز سلیمان‌نژاد طراحی فضا را برعهده داشته است.


ایران کارتون:

مجموعه انیمیشن «حساب - کتاب» با هدف آشنایی مردم با مفاهیم و موضوعات اقتصادی به کارگردانی بابک و بهنود نکویی ساخته می‌شود.

به ...

Currently unrated
خانه

© 2005-2017 irancartoon.ir All rights reserved.

irancartoon.com
Powered & Hosted by: Gardoon Web Solutions
Gardoon Web Solutions