اولين سايت مرجع کارتون و کاريکاتور در ايران

 


  1394 / 7 / 15 «ابر قهرمان» با ۱۵ میلیون دلار به کارگردانی بهرام عظیمی ساخته می‌شود


ایران کارتون:

محمدرضا ابوالحسنی معتقد است رسیدن به تولید مشترک در هنر - صنعت انیمیشن موفقیت بزرگی برای سینمای ایران است که در همین راستا فیلم «ابر قهرمان» با بودجه ۱۵ میلیون دلاری با کشور چین تولید می شود.

محمدرضا ابوالحسنی تهیه کننده سینما و تلویزیون که تولید فیلم انیمیشن «تهران ۱۵۰۰» و مجموعه تلویزیونی «دیرین دیرین» را در کارنامه کاری خود دارد، درباره تولید انیمیشن سینمایی «ابرقهرمان» به خبرنگار مهر، گفت: پس از توافق با مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برای سرمایه گذاری اولیه، به جذب سرمایه بیشتر فکر کردیم. چون تولید این فیلم انیمیشن هزینه بردار است و باید به تولید مشترک فکر می کردیم. در همین راستا رایزنی های لازم با کشور چین برای رسیدن به تولید مشترک را آغاز کردیم.

وی ادامه داد: در حاشیه برگزاری دومین جشنواره بین المللی فیلم «راه ابریشم» قرارداد تولید مشترک انیمیشن سینمایی «ابر قهرمان» بین استودیو نسل اندیشه سبز از ایران و مجیک از کشور چین بسته شد و طبق این قرار داد، ساخت فیلم انیمیشن «ابر قهرمان» به کارگردانی بهرام عظیمی با بودجه ۱۵ میلیون دلار به صورت مشترک با کشور چین از ابتدای سال ۲۰۱۶  آغاز می شود و در سال ۲۰۱۹ به پایان می رسد.

تهیه کننده فیلم سینمایی «ابر قهرمان» درباره شرایط اکران این فیلم سینمایی توضیح داد: یکی از ویژگی های تولید مشترک این است که علاوه بر اکران در دو کشور طرف قرارداد، می توان نسبت به ظرفیت های سینمایی موجود در سطح بین الملل حساب باز کرد. بنابراین این فیلم علاوه بر اکران در ایران و چین در کشورهای دیگر نیز روی پرده خواهد رفت.

ابوالحسنی ورود ایران به بازار سینمای تجاری چین را یک موفقیت عنوان کرد و گفت: بازار بزرگ سینمای تجاری چین یک موفقیت بزرگ برای هنر و صنعت انیمیشن به شمار می آید. چراکه اغلب کشورهای دنیا روی بازار سینمای چین، حساب باز می کنند. حتی سینمای هالیوود نیز بازار سینمای چین را محلی برای کسب درآمد می داند.

این تهیه کننده درباره ظرفیت اکران فیلم انیمیشن «ابر قهرمان» در بازار سینمای تجاری چین گفت: این فیلم سینمایی معرف استعداد و توانمندی سینمای انیمیشن ایران در جهان خواهد بود و باید از حداکثر توان صنعت انیمیشن در ایران برای تولید بهره برد. چراکه با موفقیت در تولید انیمیشن «ابر قهرمان» مخاطب جهانی برای همکاری های بعد در تولید مشترک فیلم ترغیب می شوند.

وی با اشاره به داستان این فیلم انیمیشن یادآور شد: داستان فیلم «ابر قهرمان» درباره چند ابر قهرمان ایرانی و چینی است و قرار است سی دقیقه از فیلم در کشور چین روایت شود. ضمن اینکه دوبله زبان چینی این فیلم نیز با حضور بازیگران مطرح سینمای این کشور انجام خواهد شد.

محمدرضا ابوالحسنی در پایان صحبت های خود با اشاره به دیدگاه مارکو مولر کارشناس شناخته شده سینما درباره ساخته شدن فیلم «ابر قهرمان» بیان کرد: در حاشیه جشنواره «راه ابریشم» جلسه ای بین تهیه کننده های فیلم «ابر قهرمان» با مارکو مولر که سابقه دبیری جشنواره های بین المللی مطرحی چون ونیز، لوکارنو، روتردام و رم را دارد، برگزار شد. در این جلسه مولر عنوان کرد که داستان این فیلم مولفه های لازم را برای موفقیت دارد و در صورت ساخت فیلمی با کیفیت، می توان اکران گسترده و موفق برای «ابر قهرمان» در عرصه بین المللی پیش بینی کرد.


ایران کارتون:

محمدرضا ابوالحسنی معتقد است رسیدن به تولید مشترک در هنر - صنعت انیمیشن موفقیت بزرگی برای سینمای ایران است که در همین راستا فیلم ...

Current rating: 1
خانه

© 2005-2017 irancartoon.ir All rights reserved.

irancartoon.com
Powered & Hosted by: Gardoon Web Solutions
Gardoon Web Solutions