اولين سايت مرجع کارتون و کاريکاتور در ايران

 


  1396 / 1 / 15 هفت چهره نامزد هنر انقلاب معرفی شدند


ایران کارتون:

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، نشست خبری «هفته هنر انقلاب اسلامی با حضور فاضل نظری معاون هنری حوزه هنری برگزار شد.

بر اساس این گزارش، فاضل نظری در ابتدای نشست عنوان کرد: شهید آوینی که سال‌هاست شربت شهادت نوشیده از همکاران حوزه هنری بودند و سالهاست که سالروز شهادت ایشان با عنوان هفته هنر انقلاب نامگذاری شده است. هنر لطیف‌ترین آفریده بشر و محل گفت‌وگوی روح بشر با یکدیگر است. هنر یکی از لحظه‌های ناب است که نیازهای فراتر از مادی را پاسخ می‌دهد. هنر متعهد بعد از انقلاب بیشتر مطرح شد و منظور این است که به حقیقتی متعهد است. با همین رویکرد هفته هنر انقلاب در سراسر کشور امسال برگزار می‌شود.

وی در این نشست خبری هفت چهره نامزد هنر انقلاب را معرفی کرد و اظهار داشت: محمدرضا بایرامی برای رمان «لم یزرع»، حمید حسام برای کتاب «وقتی مهتاب گم شد»، حسن روح‌الامین برای مجموعه آثاری که در بخش هنرهای تجسمی با محوریت عاشورا و انقلاب داشته، سیدمسعود شجاعی طباطبایی هنرمند فعال عرصه کارتون و کاریکاتور، بهناز ضرابی‌زاده برای کتاب «گلستان یازدهم»، محمدحسین مهدویان نویسنده و کارگردان فیلم «ایستاده در غبار» و ابراهیم حاتمی‌کیا برای بادیگارد هفت چهره نامزد هنر انقلاب هستند. از میان این هفت نامزد تا پایان هفته پنج نامزد نهایی معرفی خواهند شد. 

وی با تاکید بر اینکه لیست ابتدایی شامل 59 نفر از نخبگان بود افزود:  ما با 59 نفر از خبرگان حوزه هنر و فرهنگ انقلاب شامل مدیران فرهنگی، هنرمندان و کارشناسان یک جامعه خبرگانی شکل داده و چهره‌های سال هنر انقلاب را در قالب فهرستی قرار داده‌ایم. هر یک از این خبرگان این قابلیت را داشته‌اند که با دلایل خود اسامی را هم به این فهرست اضافه کنند.

وی با اشاره به معیارهای انتخاب چهره برتر هنر انقلاب عنوان کرد: ملاک ما برای این انتخاب افراد سال تولید اثر نیست بلکه سال عرضه این آثار مورد تاکید است. همچنین افرادی که فعالیت شاخص هنری برای انقلاب اسلامی در سال 95 انجام داده‌اند نیز به این فهرست اضافه شده‌اند که در نهایت به یک جمع هفت نفره رسیدیم که از میان آنها پنج نفر به عنوان کاندیدای چهره سال انقلاب و یک نفر نیز به عنوان برگزیده معرفی خواهد شد.

بر اساس این گزارش هفته هنر انقلاب اسلامی از 19 تا 25 فروردین در سراسر کشور برگزار خواهد شد.


ایران کارتون:

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، نشست خبری «هفته هنر انقلاب اسلامی با حضور فاضل نظری معاون هنری حوزه هنری برگزار ...

Currently unrated


مطالب مرتبطخانه

© 2005-2017 irancartoon.ir All rights reserved.

irancartoon.com
Powered & Hosted by: Gardoon Web Solutions
Gardoon Web Solutions