اولين سايت مرجع کارتون و کاريکاتور در ايران

 


  1397 / 10 / 19 نمایشگاه آثار کارتون سیدمسعود شجاعی طباطبایی در اردبیل افتتاح می شود


ایران کارتون:

نمایشگاه آثار کاریکاتور سیدمسعود شجاعی طباطبایی با عنوان «دونالد سلمان» در اردبیل افتتاح می شود.

رحمان مجرد؛ مسوول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان اردبیل، با اعلام خبر افتتاح نمایشگاه آثار کاریکاتور سیدمسعود شجاعی طباطبایی با عنوان «دونالد سلمان» در اردبیل، گفت: این نمایشگاه با محوریت قراردادن بحث آل سعود، آل یهود و دولت امریکا برگزار می شود. برخورد واقع گرایانه به مواضع این سه رژیم، بحث اصلی نگاه شجاعی طباطبایی در کاریکاتورهای این نمایشگاه است.

مجرد، بیان کرد: نمایشگاه آثار این هنرمند برجسته، متعهد و مدیر کل مرکز هنرهای تجسمی، روز پنجشنبه 20 دیماه 1397 ساعت 18 با حضور هنرمندان منتخب کارتون و کاریکاتور کشوری در نگارخانه قوام الدین مجتمع فرهنگی هنری فدک اردبیل، همزمان با اجرای بخش کارتون هنرواره ملی «انقلاب اسلامی، روایت ایرانی» به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، افتتاح می شود.

مسوول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان اردبیل، گفت: واکنش سریع و همراهی و هم گامی با مردم انقلابی از ویژگی‌های هنرمندان انقلاب اسلامی ایران است. این نمایشگاه نیز شامل آثاری از سیدمسعود شجاعی‌طباطبایی است که جزو همین هنرمندان انقلابی است. نمونه آن را می‌توان در نمایشگاه‌های کاریکاتور ترامپیسم، هولوکاست، پایان داعش و بسیاری دیگر، مشاهده کرد.

مجرد با اشاره به هم‌زمانی برپایی این نمایشگاه با برگزاری ورکشاپ بخش کارتون هنرواره ملی «انقلاب اسلامی، روایت ایرانی»، اظهار کرد: همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، برای اولین بار در اردبیل و با حمایت بخش مردمی و خیرین فرهنگی، حوزه هنری استان با مشارکت مؤسسه سرگذشت، با هدف جلوگیری از تحریف تاریخ انقلاب اسلامی، مقابله با رژیم پهلوی و تبیین دستاوردهای درخشان انقلاب اسلامی در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و امنیتی «هنرواره ملی انقلاب اسلامی، روایت ایرانی» را برگزار می‌کند. که بخش کارتون آن، روزهای پنجشنبه و جمعه 20-21 دیماه 1397 با حضور چهل هنرمند منتخب از سراسر کشور و با سرپرستی: سیدمسعود شجاعی طباطبایی و شهرام رضایی، در حوزه هنری استان اردبیل برگزار می گردد.

وی افزود: امیدواریم این هنرواره، به نوبه خود زمینه مناسبی برای قیام‌های فردی و جمعی هنرمندان متعهد و توانمند کشور فراهم کند و نقشی سازنده در تولید آثار هنری فاخر برای معرفی و تبیین موفقیت‌های ۴۰ ساله انقلاب اسلامی در مقایسه با دوران گذشته و در قیاس با کشورهای منطقه و جهان داشته باشد.

نمایشگاه «دونالد سلمان» با 85 اثر ر در 2 بخش اسکتبارستیزی و آموزش گام به گام مهاجرت، آثار سیدمسعود شجاعی طباطبایی (مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری کشور) تا 24 دیماه در نگارخانه قوام الدین، واقع در اردبیل، میدان بسیج، مجتمع فرهنگی هنری فدک، برگزار خواهد شد.


ایران کارتون:

نمایشگاه آثار کاریکاتور سیدمسعود شجاعی طباطبایی با عنوان «دونالد سلمان» در اردبیل افتتاح می شود.

رحمان مجرد؛ مسوول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری ...

Currently unrated


مطالب مرتبطخانه

© 2005-2017 irancartoon.ir All rights reserved.

irancartoon.com
Powered & Hosted by: Gardoon Web Solutions
Gardoon Web Solutions