اولين سايت مرجع کارتون و کاريکاتور در ايران

 


  1395 / 6 / 24 معرفی جردن پاپ ایلیف کارتونیست مقدونیه ای


جوردن پاپ ایلیف در سال ۱۹۴۰ به دنیا آمد. او از دانشکده فلسفه در رشته آموزش تاریخ هنر فارغ التحصیل شد. او از سال ۱۹۶۹ شروع به همکاری با نشریات مختلف کرد. آثار او در روزنامه ها و مجلات یوگسلاوی سابق ( پایلیها، جوبلیجان، بوربا، اکسپرس پولتیکا، جت باگراد، اسلوبودنج، سارایوو و...) چاپ شده اند.

آثار جوردن پاپ ایلیف بارها در نشریات تجدید چاپ شده اند. او با مجلات مشهوری مانند نبلزپالتر در سویس و نشریات متعددی در مقدونیه و اخیرا مجله طنز وچر ، اوستن و دنونیک در اسکوپیه همکاری دارد.

جوردن پاپ ایلیف طراحی کتابهای متعددی را برای کتابهای دبستان انجام داده است. کتاب هودنز در سال ۱۹۷۷ چاپ شد. پاپ یکی از اعضای موسس انجمن کارتونیست های مقدونیه است و نمایشگاه های متعددی در مقدونیه و کشورهای دیگر برگزار کرده است. اولین نمایشگاه آثارش در ساتیریکون، لگنیکا در سال ۱۹۸۰ برگزار شد. و پس از آن نمایشگاه آثارش در آمستردام ۱۹۸۴، ترنتو ۱۹۸۹، اسکوپیا و شهرهای دیگر مقدونیه برگزار شد.

او با انتشاراتی های متعددی در ایتالیا قرارداد بسته است. و آثارش در موزه های تولنتینو، ترنتو، تهران، گابرروو، برلن، استانبول، مکزیک، ورشو، مونترال، ریودوژانیرو و شهرهای دیگر جهان به نمایش درآمده اند.

کارتونهای جوردن در ۵۰۰ کاتالوگ فستیوال های کارتون دنیا چاپ شده اند. او برنده بیش از ۱۵۰ جایزه جهانی شده است.

جوردن پاپ ایلیف در حال حاضر در اسکوپیه، مقدونیه کار و زندگی می کند.


جوردن پاپ ایلیف در سال ۱۹۴۰ به دنیا آمد. او از دانشکده فلسفه در رشته آموزش تاریخ هنر فارغ التحصیل شد. او از سال ۱۹۶۹ ...

Currently unrated
خانه

© 2005-2017 irancartoon.ir All rights reserved.

irancartoon.com
Powered & Hosted by: Gardoon Web Solutions
Gardoon Web Solutions