اولين سايت مرجع کارتون و کاريکاتور در ايران

 


  1397 / 10 / 4 فراخوان بخش کارتون هنرواره ملی «انقلاب اسلامی، روایت ایرانی»


ایران کارتون:

مقدمه:

همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، «حوزه هنری استان اردبیل» با مشارکت «موسسه سرگذشت»، به منظور جلوگیری از تحریف تاریخ انقلاب و مقابله با تطهیر رژیم طاغوت با تبیین دست‌آوردهای درخشان انقلاب اسلامی در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، امنیتی و...، هنروارۀ ملی «انقلاب اسلامی، روایت ایرانی» را برگزار می‌کند.

امیدواریم این هنرواره، به نوبۀ خود، زمینۀ مناسبی برای قیام‌های فردی و جمعی هنرمندان متعهد و توانمند کشورمان فراهم آورد و نقشی سازنده در تولید آثار هنری فاخر برای معرفی و تبیین موفقیت‌های چهل‌سالۀ انقلاب اسلامی در مقایسه با دوران گذشته و در قیاس با کشورهای منطقه و جهان داشته باشد و گامی مؤثر در مقابله با تحریفات تاریخی دشمنان در روایت مغرضانه از کارنامۀ انقلاب اسلامی با تطهیر دوران سیاه پهلوی و نادیده گرفتن موفقیت‌های موجود، محسوب گردد. چراکه به فرمودۀ مقام معظم رهبری: «هر انقلابي، هر تمدّني و هر فرهنگي تا در قالب هنر ريخته نشود، شاخص نفوذ و گسترش ندارد و ماندگار نخواهد بود.»

نکته:

این هنرواره در دو بخش رقابتی و کارگاهی (ورکشاپ تولید اثر) برگزار می‌شود که رشته‌ی کارتون جزو بخش کارگاهی بوده و به صورت حضوری در ورک‌شاپ دو روزه در شهر اردبیل برگزار خواهد شد.

محورها و موضوعات هنرواره:

به منظور تبیین کارنامۀ درخشان انقلاب اسلامی در چهلمین سالگرد پیروزی و مقابله با تحریف تاریخ انقلاب و تطهیر رژیم پهلوی، آثار هنری در هریک از رشته‌ها و موضوعات هنرواره می‌تواند به صورت تطبیقی و مقایسه‌ای در دو بخش زیر تولید گردد:

- وضعیت اسفناک کشور در دوران رژیم پهلوی از ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و....

- موفقیت‌ها و دست‌آوردهای کشور چهل سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی در عرصه‌های گوناگون سیاسی، اجتماعی، امنیتی، اقتصادی، علمی، فرهنگی و...

(موضوعات پیشنهادی این بخش: عدالت، مبارزه با ظلم و استکبار، خودباوری، امنیت، فرهنگ، خانواده و سبک زندگی ایرانی-اسلامی، امید به زندگی)

شرایط:

- هنرمندان ابتدا باید در سایت رسمی هنرواره ثبت‌نام کرده و شرح فعالیت کامل و دقیق رشته تخصصی خود را در پنج سال گذشته و تعداد 5 نمونه اثر (مرتبط یا غیر مرتبط با موضوع فراخوان) را برای بررسی ارسال کنند. (موارد مندرج در شرح فعالیت، از طریق اینترنت باید قابل بررسی و ارزیابی باشد.)

- گزینش هنرمندان متقاضی، با توجه به کارنامه‌ هنری و رزومه ارسالی آنان، توسط هیأت پنج نفره، بررسی‌ و تعداد 40 هنرمند برای حضور در کارگاه، انتخاب و دعوت خواهند شد.

- پذیرفته‌شدگان این کارگاه عملی و حضوری به مدت یک شب و دو روز، میهمان هنرواره در شهر اردبیل خواهند بود و در این مدت، هزینه اقامت و پذیرایی هنرمندان مدعو به عهده دبیرخانه فراخوان است و کمک‌هزینه‌ی ایاب و ذهاب با هماهنگی حوزه‌های هنری استان‌های مربوطه پرداخت خواهد شد.

- جشنواره از اسکان هنرمندان غیرمدعو، همراه و هنرمندان منتخب بومی معذور است.

- تمام شرکت‌کنندگان مدعو، بومی و منتخب از شرایط رقابتی یکسان برخوردار خواهند بود.

- برگزارکننده ضمن رعایت حق مالکیت معنوی صاحب اثر، مالکیت مادی آثار تولید‌شده را برعهده گرفته و حق استفاده از آثار در رسانه‌های چاپی، مجازی، نمایشگاهی و سایر موارد فرهنگی، با ذکر نام هنرمند، برای خود محفوظ می‌دارد.

- به همراه داشتن لوازم مورد نیاز اعم از رنگ، قلم مو، پالت و... برای هنرمندان الزامی می باشد.

- ثبت‌نام و ارسال رزومه به منزله پذیرفتن قوانین هنرواره است و اعلام اسامی هنرمندان پذیرفته شده توسط دبیرخانه، برآیند بررسی دقیق و تطبیق نظرات هیئت پنج نفره انتخاب خواهد بود، بنابراین هیچ‌گونه اعتراضی پس از اعلام اسامی توسط دبیرخانه پذیرفته نخواهد شد.

- هنرمندان شرکت‌کننده در ورکشاپ، شئونات و اصول متناسب با فرهنگ انقلابی را مد نظر قرار دهند.

- تصمیم‌گیری در رابطه با موارد پیش‌بینی‌نشده بر عهده‌ی دبیرخانه می‌باشد.

سرپرست هنری ورک‌شاپ:

جواد علیزاده، سیدمسعود شجاعی طباطبایی و شهرام رضایی هستند.

گاهشمار:

آخرین مهلت دریافت رزومه و نمونه آثار: 15 دی ماه ۱۳۹۷

اعلام اسامی پذیرفته شدگان: 17 دی‌ماه 1397

پذیرش واسکان: 20 دی‌ماه۱۳۹۷

زمان ورکشاپ حضوری: 20 و 21 دی‌ماه 1397

امتیازها:

آثار تولیدی در ورک‌شاپ، توسط اساتید کارگاهها در چهار رده‌ی الف، ب، ج، د الویت‌بندی شده و ضمن اهدای گواهی شرکت و لوح تقدیر به همه‌ی شرکت‌کنندگان، جوایز نقدی به شرح ذیل تقدیم خواهد شد:

آثار رده‌ی الف) 7 میلیون ریال (5 نفر)

آثار رده‌ی ب) 4 میلیون ریال (10 نفر)

آثار رده‌ی ج) 3 میلیون ریال (15 نفر)

آثار رده‌ی د): 2 میلیون ریال (10 نفر)

تماس با ما:

نشانی دبیرخانه: اردبیل، بالاتر از میدان علی آباد، روبروی نیروگاه، حوزه هنری استان اردبیل، واحد هنرهای تجسمی.

تلفن: 2-33629191- 045  داخلی 116

برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید.


ایران کارتون:

مقدمه:

همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، «حوزه هنری استان اردبیل» با مشارکت «موسسه سرگذشت»، به منظور جلوگیری از تحریف تاریخ ...

Currently unrated


مطالب مرتبطخانه

© 2005-2017 irancartoon.ir All rights reserved.

irancartoon.com
Powered & Hosted by: Gardoon Web Solutions
Gardoon Web Solutions