اولين سايت مرجع کارتون و کاريکاتور در ايران

 


  1395 / 8 / 26 درباره انجمن بین المللی هنرمندان کاریکاتوریست دنیا


اعضای اصلی و مشهور: سباستین کروگرو یان اوپ دوبیک

یان اوپ دوبیک یکی از مطرح ترین کاریکاتوریست های جهان در کنوانسیون سالانه طرحی از یکی از اعضای جوان ایسکا زده است.

نمونه هایی از طراحی های یان اوپ دوبیک از بلژیک که بدون شک افتخار ایسکا محسوب می شود.
انجمن بین المللی هنرمندان کاریکاتوریست ( ایسکا) که قبلا با نام شبکه ملی کاریکاتوریست ها ( ان سی ان ) شهرت داشت سازمان غیر انتفاعی بین المللی است که در سال ۱۹۸۹ تاسیس شد. هدف آن ترویج هنر کاریکاتور، آموزش عموم و رسانه ها در باره هنر کاریکاتور و ارائه اطلاعات مفید به اعضای آن در باره کاریکاتور به عنوان شکلی از هنر و حرفه است. انجمن ایسکا نزدیک به ۱۰۰۰ عضو در سراسر جهان دارد که هر ماه بر تعداد آنها افزوده می شوند. برای اعضای این انجمن فصلنامه هایی ارسال می شود که در باره آموزش کاریکاتور، مقالات، راهنمایی ها، داستان ها و اطلاعات مفیدی در باره کاریکاتور است.

فصلنامه ایسکا که برای اعضای آن در سراسر جهان ارسال می شود

کنوانسیون سالانه ایسکا هر سال در مناطق مختلف برگزار می شود. در این کنوانسیون سخنرانی ها، سمینارها، مسابقات ورقابت های دوستانه برگزار می شود و جوایزی نیز اهدا می گردد. از ایران تاکنون خانم نسرین شیخی سال گذشته در کنوانسیون دعوت داشت و شرکت کرد که آثارش بسیار مورد استقبال هنرمندان بزرگی چون کروگر و یان اوپ دو بیک قرار گرفت.
فصلنامه های ایسکا برای اعضا ارسال می شود و کنوانسیون هایی برای آشنایی اعضا و آموزش آنها برگزار می شوند.

ورکشاپ تام ریچموند یکی از مشهورترین کاریکاتوریست های نشریه مدMAD در ایسکا

تندیس و جایزه دماغ طلایی، نقره ای و برنز مسابقه ایسکا

دماغ تقریبا اولین و اصلی ترین مولفه درکاریکاتور چهره محسوب می شود، از این رو این نماد که شکل مضحکی هم قطعا دارد به عنوان نماد در لوگوی ایسکا و تندیس آن کاربرد پیدا کرده است.

تاریخچه

اتحادیه " ان سی ان " توسط والاس بودی راس تاسیس شد. این انجمن برای ایجاد اتحاد میان کاریکاتوریست ها به وجود آمد که خبرنامه های فصلی برای اعضا ارسال می کند و کنوانسیون های سالانه نیز برگزار می کند. 
هدف اصلی ایجاد سازمانی بود که بتواند منابع خیریه و اتحاد میان هنرمندان سراسر دنیا به وجود آورد. این اتحادیه در سال ۱۹۴۴ قانون اساسی خود را در سن آنتونیودر کوبا به تصویب رساند و اولین انتخابات خود را انجام داد. اتحادیه " ان سی ان " در سال ۲۰۰۵ تبدیل به یک انجمن غیر انتفاعی شد.

ورکشاپ دیجیتالی مارکوس ساکودا / امسال در کنوانسیون ایسکا
برخی از اعضای مشهور و شناخته شده اتحادیه " ان سی ان " جک دیویس، سرجیو آراگونز، مورت دراکر و تام ریچموند ( تصویرگران بزرگ مجله مد) و همچنین یان اوپ دوبیک، ماریا بولتون، سام نورکین، رودی کریستیانو، بروس بلیتس، سی اف پاین، پانچو ویلمارت، مایک پیترز، استیو سیلور و سباستین کروگر می باشند که در اغلب کنوانسیون ها از سخنرانان اصلی هستند. بسیاری از اعضای " ان سی ان " هنرمندانی هستند که نه تنها در کاریکاتور بلکه در زمینه های هنری دیگر فعالیت دارند.
اتحادیه " ان سی ان " در سال ۲۰۰۹ به طور رسمی نام خود را به انجمن بین المللی هنرمندان کاریکاتوریست " ایسکا" تغییر داد تا رشد بین المللی و حضور پر رنگ خود را در عرصه هنر بهتر منعکس کند. این انجمن این اواخر بیش از ۱۰۰۰ عضو در سراسر دنیا داشت و در سالهای اخیر انجمن بین المللی هنرمندان کاریکاتوریست " ایسکا" در کنوانسیون سالانه خود مهمانان افتخاری از هنرمندان مشهوری مانند : سام ویویانو، دن آول، تام ریچموند، هرمان مجیا، مارک فردریکسون و بیل پلیمپتون داشت. 

انجمن "ایسکا" در سال ۲۰۱۶ بیستمین و پنجمین سالگرد تاسیس خود را جشن گرفت.
جای خالی بسیاری از هنرمندان بزرگ عرصه کاریکاتور ایران در این رویداد بین المللی احساس می شود. کاریکاتوریست های ایرانی در حال حاضر در جشنواره های جهانی بسیار مطرح هستند ، سایت هنر مقاومت امیدوار است تا زمینه برای حضور این هنرمندان در بزرگترین رویداد کاریکاتوری جهان ایجاد شود.

برای درخواست عضویت و شرکت در کنوانسیون این انجمن اینجا را کلیک کنید.

اعضای اصلی و مشهور: سباستین کروگرو یان اوپ دوبیک

یان اوپ دوبیک یکی از مطرح ترین کاریکاتوریست های جهان در کنوانسیون سالانه طرحی از یکی ...

Currently unrated


مطالب مرتبطخانه

© 2005-2017 irancartoon.ir All rights reserved.

irancartoon.com
Powered & Hosted by: Gardoon Web Solutions
Gardoon Web Solutions