اولين سايت مرجع کارتون و کاريکاتور در ايران

 


  1395 / 8 / 12 اثر نقاشی عاشورایی حسن روح الامین با عنوان "عرش بر زمین افتاد" رونمایی شد


تازه ترین اثر نقاشی حسن روح الامین هنرمند کارتونیست و نقاش برجسته کشور با عنوان «عرش بر زمین افتاد» موضوعی عاشورایی دارد و بیانگر آخرین ساعات زندگی سیدالشهدا در صحرای کربلاست. این اثر در ابعاد سه در چهار متر و با تکنیک رنگ روغن روی بوم خلق شده است.

دراین اثر نقاشی که در مدت ۷ ماه به اتمام رسیده است، افراد و شخصیت های بسیاری تصویر شده اند که هر کدام نماینده یک قشر از انسان‌های جامعه هستند.

هم زمان و در کنار رونمایی از اثر "عرش بر زمین افتاد"، تعداد ۹ اثر نقاشی عاشورایی از این هنرمند با عنوان های «قاهرالعدو»، «آخرین سرباز لشکر»، «علی اکبر علیه السلام»، «ویرانه شام»، «اول مظلوم»، «شیرین تر از عسل»، «علقمه»، «آتش پرستارم شده» و «آیا تو برادر منی» در معرض دید علاقه مندان قرار گرفت.

مراسم رونمایی از اثر عاشورایی «عرش بر زمین افتاد» و نمایش تعدادی از آثار این هنرمند روز سه شنبه ۱۱ آبان ماه ساعت ۱۶ با حضورمجید ملانوروزی، حسین رجبی دوانی پژوهشگر تاریخ اسلام، مادر شهید مدافع حرم امیر سیاوشی، آریا‌ عظیمی نژاد، امیرحسین مدرس، سیدمسعود شجاعی طباطبایی، حمید بهرامی و هنرمندان و اصحاب رسانه در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد.


تازه ترین اثر نقاشی حسن روح الامین هنرمند کارتونیست و نقاش برجسته کشور با عنوان «عرش بر زمین افتاد» موضوعی عاشورایی دارد و بیانگر آخرین ...

Current rating: 1


مطالب مرتبطخانه

© 2005-2017 irancartoon.ir All rights reserved.

irancartoon.com
Powered & Hosted by: Gardoon Web Solutions
Gardoon Web Solutions